Specjalista

Urząd Morski w Gdyni
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Gdynia
Ogłoszenie o naborze Nr 141738

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

charakter stanowiska i sposób wykonywania na nim zadań (zgodnie z opisem stanowiska pracy)

- krajowe wyjazdy służbowe

czynniki fizyczne, biologiczne, inne czynniki, w tym niebezpieczne:

- uciążliwości związane z obsługą monitorów ekranowych pow. 4 godzin dziennie

narzędzia i materiały pracy:- komputer

Infrastruktura- bariery architektoniczne:

- winda

- toaleta niedostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych

- drzwi odpowiedniej szerokości

- brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • zapewnienia dostęp do portowych urządzeń odbiorczych odpadów ze statków przy współpracy z Inspektoratem Ochrony Środowiska Morskiego
  • zgłasza potrzeby remontowe oraz inwestycyjne odpowiednim komórkom organizacyjnym Urzędu, prowadzi szeroko rozumianą współpracę międzywydziałową z odpowiednimi komórkami Urzędu
  • koordynuje korzystanie z infrastruktury portowej
  • prognozuje, programuje i planuje rozwój portów i przystani, dla których podmiotem zarządzającym jest Dyrektor Urzędu – tworzy plany rozwoju portu
  • współpracuje z Inspektoratem Nadzoru Zabudowy i Zagospodarowania Przestrzennego poprzez opiniowanie kwestii udostępniania terenów portów i przystani morskich
  • współpracuje z odpowiednimi komórkami Urzędu Morskiego przy inwestycjach i remontach prowadzonych w portach i przystaniach
  • opiniuje i bierze udział w opracowywaniu projektów przepisów dotyczących zasad zachowania porządku w portach i na terenie przystani morskich
  • gromadzi dokumenty i wnioski dotyczące prognozowania, programowania i planowania rozwoju portów i przystani, w których zgodnie z ustawą o portach i przystaniach morskich Dyrektor Urzędu pełni funkcję podmiotu zarządzającego

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze: gospodarka nieruchomościami
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego (A2 wg ESOKJ)
  • znajomość przepisów ustawy o obszarach morskich RP i administracji morskiej oraz przepisów wykonawczych w zakresie wykonywanych zadań
  • znajomość przepisów ustawy o portach i przystaniach morskich w zakresie wykonywanych zadań
  • znajomość przepisów ustawy o portowych urządzeniach do odbioru odpadów ze statków
  • umiejętność komunikacji
  • umiejętność współpracy
  • umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (B2 wg ESOKJ)
  • przeszkolenie z zagadnień prawnych w zakresie związanym z obszarami portowymi