Rynek pracy województwa pomorskiego w lipcu 2018

rynek pracy województwa pomorskiego w lipcuStopa bezrobocia w województwie pomorskim w lipcu 2018roku pozostała niezmienna w porównaniu do ubiegłego miesiąca. Nadal wynosi ona około 5%, chociaż zapewne w nieco mniejszych miejscowościach, takich jak Tczew, może ona być nieco wyższa. Liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowych Urzędach Pracy wynosiła około 44 tysiące osób. W porównaniu do wcześniejszych miesięcy, zmniejszyła się ona o niecały 1%.

Pracodawcy gotowi do współpracy

W lipcu odnotowano znaczny spadek w liczbie wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej o blisko 3%. Pracodawcy natomiast zgłosili do urzędów pracy aż 9,1 tys. miejsc pracy. To dość dużo w porównaniu do poprzednich miesięcy. Daje to dość optymistyczne prognozy również na przyszłe miesiące, w czasie których z pewnością na rynek pracy zechcą wkroczyć kolejne osoby.

Warto zaznaczyć, że w powyższych zestawieniach brane pod uwagę są wszystkie osoby obecne na rynku pracy, również początkujący i mali przedsiębiorcy, którzy również stanowią swego rodzaju siłę napędową rynku pracy, nie tylko lokalnego, ale również tego w skali krajowej.

Oznaczone , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *