Referent

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Wejherowo
Ogłoszenie o naborze Nr 142217

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca w zespole
  • współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi w Urzędzie
  • stres związany z obsługą klientów zewnętrznych
  • praca w siedzibie Urzędu
  • praca siedząca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • budynek posiada windę
  • budynek posiada toaletę przystosowaną dla osób z niepełnosprawnościami
  • więcej informacji o dostępności: deklaracja dostępności

Zakres zadań

  • Zapewnia obsługę i wsparcie podatnika i płatnika w prawidłowym wykonywaniu obowiązków podatkowych, w tym udziela podstawowych informacji z zakresu prawa podatkowego
  • Przyjmuje, ewidencjonuje, dokonuje czynności sprawdzających i weryfikacyjnych składanych deklaracji podatkowych, wniosków, informacji i innych dokumentów, w tym w postaci elektronicznej
  • Wydaje zaświadczenia
  • Potwierdza profile zaufane elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP)
  • Prowadzi sprawy związane z kasami rejestrującymi
  • Udziela pisemnych informacji podmiotom uprawnionym

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego materialnego i proceduralnego
  • Łatwość komunikacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe