Plany pracodawców z województwa pomorskiego na 2019 rok

plany pracodawców

plany pracodawcówKoniec 2018 roku przyniósł dość optymistyczne wiadomości na temat rynku pracy. Tymczasem większość firm spodziewa się stagnacji, a niecała ¼ przewiduje jakikolwiek wzrost. Jeden z przedsiębiorców z Czerska twierdzi, że wiele firm może pomóc sobie zatrudniając większą liczbę pracowników, przy jednoczesnym zwiększeniu wynagrodzeń.

Podwyżki i wzrost zatrudnienia

Pracodawcy mają w planach cykliczne zmiany, niezależnie od wielkości firmy. Będą one wprowadzane stopniowo. Pracownicy mniejszych firm (10 – 40 pracowników) mogą liczyć na znacznie większe podwyżki, niż ich koledzy zatrudnieni w dużych korporacjach. Największe podwyżki mają dotyczyć pracowników branży budowlanej oraz tych, którzy zajmują się działalnością usługową. Zatrudnienie z kolei ma wzrosnąć w dużych przedsiębiorstwach, które zatrudniają obecnie około 250 pracowników. Prawie połowa z tego typu przedsiębiorstw zarejestrowanych w województwie pomorskim, planuje przyjąć kolejnych pracowników. Zapewne największa dynamika zatrudnienia będzie widoczna w przemyśle.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę działającą w sektorze zatrudnienia, w skali kraju w rekrutacji nowych pracowników mają znaleźć się firmy z nieco mniejszych miast – będą to miasta raczej od 5 do 200 tys. mieszkańców. W dużych aglomeracjach 35% firm planuje nieco zwiększyć zatrudnienie, natomiast z dala od większych ośrodków miejskich, zatrudnienie planuje zwiększyć około 30% przedsiębiorców.

Profile Pic
Karol

RELATED BLOGS

pracodawca Nowy Dwór Gdański
Droga do sukcesu na konkurencyjnym rynku w Nowym.

Wielu pracodawców uważa, że to w jaki sposób pracuje zespół pracowników, zależy w największym stopniu od samych pracowników właśnie. Dlatego każdemu szefowi,.

praca Krynica Morska
Dla kogo praca w Krynicy Morskiej?

Krynica Morska to piękna malownicza miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim na Mierzei Wiślanej. Każdego roku, zwłaszcza w sezonie letnim spotkamy tu deptaki.

LEAVE A REPLY