Referent

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Pruszcz Gdański
Ogłoszenie o naborze Nr 136361

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca w siedzibie Urzędu z klientem zewnętrznym
  • praca administracyjno-biurowa
  • praca przy komputerze

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • budynek nie posiada windy
  • budynek posiada toaletę dla osób z niepełnosprawnościami na parterze
  • więcej informacji na temat dostępności: Raport dostępności

Zakres zadań

  • Zapewnienia obsługę i wspiera podatnika i płatnika w prawidłowym wykonywaniu obowiązków podatkowych, w tym udziela podstawowych informacji z zakresu prawa podatkowego
  • Przyjmuje, ewidencjonuje, dokonuje czynności sprawdzających i weryfikacyjnych składanych deklaracji podatkowych, wniosków, informacji i innych dokumentów, w tym w postaci elektronicznej
  • Wydaje zaświadczenia
  • Prowadzi sprawy związane z kasami rejestrującymi
  • Udziela pisemnych informacji podmiotom uprawnionym
  • Potwierdza profile zaufane elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP)

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego materialnego i proceduralnego
  • Łatwość komunikacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe