Wsparcie pracodawców w bezpiecznym zatrudnianiu

wsparcie pracodawcówW połowie listopada tego roku odbyły się spotkania, na których pracodawcy z województwa pomorskiego mogli zapoznać się z nowymi możliwościami zatrudniania pracowników oraz korzystania z usług agencji pracy. W spotkaniu wzięli udział nie tylko przedsiębiorcy z dużych miast, ale również nieco mniejszych, takich jak Bytów.

Edukacja i wsparcie pracodawców

Spotkania z ekspertami cieszyły się dużą popularnością, znacznie większą niż przewidywali to pracownicy miejscowych urzędów pracy. Okazało się, że wiedza pracodawców na temat możliwości, jakie daje im nasz rodzimy rynek pracy, wciąż wydaje się dość mała. Warto zatem postarać się również o obieg informacji za pośrednictwem innych kanałów oraz informowanie pracodawców na bieżąco o nowelizacjach prawa pracy oraz tych dotyczących zatrudnienia. Często wiedza dociera do pracodawców zbyt późno, co wywołuje powszechną irytację.

Może warto byłoby rozszerzyć nieco działania dotyczące informacji skierowane również do pracowników, ponieważ często i ta grupa miewa kłopot z doborem źródeł, gwarantujących rzetelną, zgodną z aktualnym stanem informację.

Oznaczone , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *