Profilowanie pomocy osobie bezrobotnej

pomoc urzędu pracyMieszkańcy miejscowości Żukowo w województwie pomorskim, mogą korzystać z usług Wojewódzkiego Urzędu Pracy w kierunku poszukiwania zatrudnienia. Aby jak najlepiej dopasować ofertę pracy do danej osoby, pracownik na jednej z pierwszej wizyt próbuje dokonać analizy sytuacji osoby bezrobotnej, aby nieco zawęzić obszar poszukiwań odpowiednich ofert pracy.

Indywidualizacja poradnictwa zawodowego

Bywa, że do Urzędu Pracy udaje się osoba, która ma dość wąską specjalizację. Wówczas oferty dostępne dla osób z nieco niższymi kwalifikacjami lub bardziej ogólnymi, nie będą atrakcyjne dla takiego petenta. Po to właśnie dokonuje się analizy sytuacji zawodowej danego człowieka, aby dopasować – również pod względem osobowości – jak najwięcej, jak najbardziej adekwatnych ofert pracy.

Pod uwagę brana jest również sytuacja życiowa danej osoby – w nieco innych warunkach będzie pracowała młoda mama, inne oferty pracy powinny być skierowane do osób dobiegających do emerytury. Wówczas poradnictwo zawodowe oraz wszelkie działanie służące aktywizacji osoby bezrobotnej, będą efektywne i spotkają się z entuzjastycznym przyjęciem przez osobę bezrobotną.

Oznaczone , ,

2 thoughts on “Profilowanie pomocy osobie bezrobotnej

  1. Takie profilowanie to świetna sprawa, mi urząd pomógł dobrać odpowiednią dla mnie pracę

  2. Dobrze, że oferty pracy są dopasowywane do konkretnej osoby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *