
Sytuacja na rynku pracy w powiecie wejherowskim, do którego należy Reda, na tle całego województwa wypada nie najgorzej. Stopa bezrobocia na poziomie 8,6% to prawie dwa razy mniej niż stopa bezrobocia wynosząca 15,8%, która występuje w powiecie nowodworskim. Statystyki pokazują, że praca Reda nie jest dostępna dla każdego z mieszkańców. Na 1000 mieszkańców aktywnych zawodowo jest ok. 100 osób. Mając na uwadze powyższe, Stowarzyszenie Dzieło Pomocy Rodzinie we współpracy z Urzędem Miasta Redy, stworzyli projekt, nazywający się “System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w Powiecie Wejherowskim I”.
Do udziału w projekcie zaproszeni są zarówno osoby bezrobotne, jak i firmy chcące zatrudnić pracowników. Bezrobotni mieszkańcy Redy, którzy pozostają bierni zawodowo w tym osoby niepełnosprawne, niezależnie od wieku mogą skorzystać z różnych form wsparcia. Program umożliwia bowiem udział w bezpłatnych szkoleniach zawodowych i kursach doszkalających, pozwalających odbyć płatny staż. Po przejściu szkolenia oraz stażu docelowo ma zostać im złożona oferta pracy.
Wszyscy pracodawcy natomiast, którzy są gotowi zatrudnić stażystów, mogą liczyć na wsparcie z zakresu pośrednictwa zawodowego, umowę współpracy w zakresie stażu, opłacenia szkolenia dla stażysty oraz finalnie sfinansowanie stażu. Ponadto organizatorzy gwarantują zwrot kosztów dojazdu oraz zapewniają opiekę dla dzieci.
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Kierunki rozwoju małych miejscowości w województwie pomorskim
Województwo pomorskie rozwija się prężnie, co nie pozostało bez zainteresowania potencjalnych inwestorów. Coraz chętniej zakładają tam oni różnorodne działalności. Motywują swoją decyzję.

Dajesz pracę w Malborku? Dostaniesz ulgę podatkową od nieruchomości
Zakładanie własnej działalności gospodarczej wiąże się nie tylko z niepewnością w wielu aspektach. Duża konkurencja, niepewność rynku, nieprecyzyjnie wskazani klienci docelowi, nietrafienie.