Wykorzystanie środków unijnych a edukacja w Krynicy Morskiej

szkoła

Jakiś czas temu, uczniowie z Krynicy Morskiej korzystali ze środków programu UE „Edukacja Szansą na sukces”. Miał on za zadanie poprawić ofertę edukacyjną miejscowości, zmodernizować sposób uczenia oraz doprowadzić do szczególnego zbadania potrzeb edukacyjnych placówek. Duże dofinansowanie znacznie poprawiło funkcjonowanie Zespołu Szkół w Krynicy Morskiej. Warto również zauważyć, że każdy z tego typu programów, znacznie poprawił stan wyposażenia polskich szkół. Znacznie wzbogacił także bazę dydaktyczną, która często nie była modernizowana od lat 90”.

Środki unijne w Krynicy Morskiej – refleksje po programie

Jak się okazało, niemal wszystkie środki unijne zostały rozdysponowane. Nauczyciele i uczniowie korzystają do dziś z pomocy dydaktycznych, które wtedy udało się pozyskać. Warto również wspomnieć o pozostałych profitach płynących z programu, takich jak możliwość doszkalania nauczycieli poprzez uczestnictwo w licznych warsztatach.

Uczniowie również na tym korzystają, mogąc potem korzystać z wiedzy lepiej wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej. Całość programu skupia się wokół szeroko rozumianej poprawy w sferze edukacji, jakie jednak niesie za sobą perspektywy? Czy nowa, „poprawiona” szkoła, będzie mogła działać tak, jak została do tego przygotowana? Czas pokaże.

Oznaczone ,

3 thoughts on “Wykorzystanie środków unijnych a edukacja w Krynicy Morskiej

  1. Inwestycja w edukacje zawsze przynosi wymierne korzyści

  2. Dobrze wykorzystane środki to inwestycja w przyszłość

    1. Oczywiście, dobra inwestycja zawsze się zwróci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *