Jak wyglądała nauka w szkołach jakiś czasu temu – każdy doskonale wie. Schemat “byle zdać” ukształtował w uczniach z pokolenia “Y”, bardzo płytki sposób przejścia drogi prowadzącej do celu. 3xZ, czyli zakuć, zaliczyć, zapomnieć – nie zdało egzaminu. Zamiast wykształtować w młodych ludziach potrzebę rozwoju zawodowego, ciągłego poszerzania wiedzy i dążenia do doskonałości, wypuścił na rynek pracy kombinatorów.
Teraz będzie inaczej – taka myśl przyświecała przy tworzeniu nowego rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, według którego, już klasy pierwsze podstawówki będą uczyły się podstaw programowania. Nowe zasady nauczania szczególnie przypadły do gustu mieszkańcom Bytowa, a zwłaszcza rodzicom pierwszoklasistów. Mając tę świadomość, że o pracę nie jest łatwo, rodzicom będzie żyło się lepiej z myślą, że szkole w końcu nauczą dzieci jakiegoś sensownego przedmiotu. A jak wiadomo zawód programisty jest jednym z najbardziej pożądanych wśród pracodawców w Bytowie, w całym województwie pomorskim a także w całej Polsce. Kiepska sytuacja na rynku pracy nie wynika bowiem tylko z braku ofert pracy w Bytowie, ale również z braku odpowiednio wykształconych specjalistów.
Co daje nauka programowania?
Programowanie nie jest jedynie umiejętnością pisania kodu w danym języku. Zadanie programisty, polega na znalezieniu możliwie najkrótszego i najbardziej optymalnego sposobu rozwiązującego dany problem. Programowanie uczy ponadto wdrożenia danego rozwiązania w życia oraz zweryfikowania, czy dany sposób działa. Zawsze można przecież zrobić coś innych sposobem, albo zmodyfikować i poprawić, żeby działało jeszcze lepiej.
POWIĄZANE ARTYKUŁY
Jaki jest najbardziej pożądany kandydat na rynku pracy?
Ktoś kiedyś powiedział, że powinno się zatrudniać osoby, które nas inspirują i od których możemy się czegoś nauczyć. Wielu managerów w Kościerzynie.
Jakie są cechy dobrego kierownika?
Zarządzanie ludźmi to chyba najcięższy kawałek chleba. Managerowie wykonują chyba najtrudniejszy zawód świata. Kierowanie zespołem pracowników nie jest łatwe ponieważ człowiek jest.