Jak stworzyć wartości firmy?

Każda firma w Skarszewach powinna mieć ustalone wartości. W każdym najmniejszym nawet aspekcie działalności zawodowej, każdy pracownik powinien wiedzieć, w imię której wartości wykonuje swoje obowiązki zawodowe. Wartości wyznaczają drogą, jaką kroczy każdy członek organizacji – od pracownika szeregowego, po kadrę kierowniczą, na prezesie skończywszy.

Wartości ustala się po to żeby określić, w jakim kierunku ma zmierzać zespół i cała organizacja. Często wartości poszczególnych zespołów przejmowane są z ustalonych wartości firmowych. Czasami jednak kierownik dodaje pojedyncze punkty do wartości zespołu, w zależności od działalności. Jednak szkielet wartości pozostaje niezmieniony.

Każda organizacja w Skarszewach, przekazuje swoje wartości m.in. na swojej stronie internetowej, w ogłoszeniach o pracę w Skarszewach, oraz w artykułach w prasie oraz serwisach branżowych.

Jak stworzyć system wartości firmowych?

Najlepszą chyba metodą, znaną od wieków, wydaje się być burza mózgów. Dobrym sposobem jest zwołanie spotkania, na które zaproszeni są wszyscy pracownicy. Podczas takiego spotkania, każdy pracownik może wyrazić swoje zdanie dotyczące tego, czym dla niego są wartości firmowe. Czym powinni kierować się pracownicy całej organizacji, aby wspólnie realizować cele przedsiębiorstwa. Sposób wydaje się być najlepszy i zdał egzamin chyba w przypadku każdej organizacji, ponieważ każdy członek zespołu miał okazję wypowiedzieć swoje zdanie w tym zakresie.

Oznaczone

2 thoughts on “Jak stworzyć wartości firmy?

  1. Burza mózgów wśród pracowników firmy to zdecydowanie najlepszy sposób na to, aby ustalić jakimi wartościami firma się kieruje.

    1. Tak, to świetny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *