Sytuacja na rynku pracy w powiecie wejherowskim, do którego należy Reda, na tle całego województwa wypada nie najgorzej. Stopa bezrobocia na poziomie 8,6% to prawie dwa razy mniej niż stopa bezrobocia wynosząca 15,8%, która występuje w powiecie nowodworskim. Statystyki pokazują, że praca Reda nie jest dostępna dla każdego z mieszkańców. Na 1000 mieszkańców aktywnych zawodowo jest ok. 100 osób. Mając na uwadze powyższe, Stowarzyszenie Dzieło Pomocy Rodzinie we współpracy z Urzędem Miasta Redy, stworzyli projekt, nazywający się “System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w Powiecie Wejherowskim I”.
Do udziału w projekcie zaproszeni są zarówno osoby bezrobotne, jak i firmy chcące zatrudnić pracowników. Bezrobotni mieszkańcy Redy, którzy pozostają bierni zawodowo w tym osoby niepełnosprawne, niezależnie od wieku mogą skorzystać z różnych form wsparcia. Program umożliwia bowiem udział w bezpłatnych szkoleniach zawodowych i kursach doszkalających, pozwalających odbyć płatny staż. Po przejściu szkolenia oraz stażu docelowo ma zostać im złożona oferta pracy.
Wszyscy pracodawcy natomiast, którzy są gotowi zatrudnić stażystów, mogą liczyć na wsparcie z zakresu pośrednictwa zawodowego, umowę współpracy w zakresie stażu, opłacenia szkolenia dla stażysty oraz finalnie sfinansowanie stażu. Ponadto organizatorzy gwarantują zwrot kosztów dojazdu oraz zapewniają opiekę dla dzieci.
POWIĄZANE ARTYKUŁY
Jak awansować na stanowisko kierownicze?
Czy lepsze stanowisko pracy i awans są możliwe jedynie “po znajomości”? Czy warto się jakoś szczególnie wykazywać, żeby zostać zauważonym i docenionym?.
Zasady panujące w zespole pracowniczym
Jeśli kierownik ma zarządzać zespołem, który sam zbudował, to z pewnością miał okazję przedstawić zasady, jakimi mają kierować się wszyscy członkowie zespołu,.