Sytuacja osób 50+ na rynku pracy w Ustce od lat nie należy do najłatwiejszych. Wsparcie osób w tym przedziale wiekowym wynika z występujących w sposób naturalny zmian demograficznych. Cykliczne programy wspierające społecznie i zawodowo osoby znajdujące się w tej grupie, każdego roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
Aktualnie prężnie działająca kampania informacyjno-promocyjna, która szerzy jasny przekaz dotyczący aktywności zawodowej, w dużym stopniu przyczynia się do wzrostu poziomu zatrudnienia. Wpływa również na zmianę podejścia pracodawców w Ustce do pracowników 50+, zmienia się również stereotypowe myślenie. Pracodawcy mogą skorzystać z różnych instrumentów wspierających, jeśli zdecydują się na zatrudnienie.
Warto również podkreślić, że aktywizacja zawodowa osób powyżej 50. r.ż. przyczynia się nie tylko poprawy jakości życia osób, dla których kierowane jest wsparcie. Wpływa również na kondycję gospodarki a nawet finansów publicznych.
Program “Solidarność pokoleń”, który ruszył w 2008 roku, z założenia ma przyczynić się do osiągnięcia poziomu 50% jeśli chodzi o zatrudnienie osób w przedziale wiekowym 55-64 lata. Założenie programu ma szansę na realizację celu dzięki zwolnieniu pracodawców ze składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Ponadto skróceniu uległ okres, za który pracodawca zobowiązany jest wypłacać pensję podczas urlopu chorobowego pracowników.
POWIĄZANE ARTYKUŁY
Rozwój rynku pracy w Nowym Stawie
Mieszkańcy Nowego Stawu, żywią szczere zainteresowanie sytuacją gospodarczą regionu, w którym żyją. Władze obiecują długofalowy rozwój - również na rynku pracy. A.
Wstępna selekcja kandydatów do pracy na Helu
Każdemu pracodawcy, który zamieszcza ogłoszenia o pracę na Helu, zależy na zrekrutowaniu najlepszych pracowników. Specjaliści działu HR, stają na rzęsach, aby stworzyć.