Wysoka pensja – czy najważniejsza dla pracowników w Dzierzgoniu?

Jeśli zapytasz swoich pracowników, co najbardziej motywuje ich do pracy, bardzo często przewijać się będą pieniądze. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. W końcu żyjemy w takich czasach, że za wszystko trzeba zapłacić. Ale wiedzą o tym nie tylko sami pracownicy. Taką świadomość mają również pracodawcy, którzy coraz częściej umieszczają w ofertach pracy w Dzierzgoniu, informację dotyczącą wysokości zarobków.

Jak rozmawiać o zarobkach z pracownikami, dla których pieniądze są najważniejsze?

Na samą myśl, że dla pracownika pieniądze są najważniejsze, mogą pojawić się niezbyt pochlebne opinie. Są jednak takie zawody, w przypadku których pogoń za pieniądzem może być czymś pożądanym. Jednym z takich zawodów z pewnością jest zawód Handlowca.

Jak wygląda pensja sprzedawcy każdy doskonale wie. Skromna podstawa plus prowizja – praktycznie nieograniczona. Sprzedawców nakręca możliwość zarobienia nieogarniętych pieniędzy. Świadomość tego, że wysokość wynagrodzenia jest całkowicie zależna od liczby podpisanych umów, niesamowicie nakręca Sprzedawcę do pracy. Dlatego jeśli pracodawca nie zdecyduje się poinformować w treści ogłoszenia o pracę o wysokości zarobków, to z pewnością dokładnie powinien to przedstawić na rozmowie w sprawie pracy w Dzierzgoniu. Informacje na zasadzie “zarobisz tyle ile wypracujesz”, albo “zarobki zależą od Twojej pracy”, są zdecydowanie zbyt mało konkretne dla pracownika, który widzi atrakcyjność danej oferty pracy przez pryzmat otrzymywanej pensji. Do takich osób trzeba mówić cyframi – możliwie jak najbardziej konkretnie, pomijając wszelkie ogólne sformułowania.

Oznaczone ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *