Wsparcie dla bezrobotnych w Pruszczu Gdańskim – szkolenia

Pruszcz Gdański to miasto leżące nad rzeką Radunią, przylegające od południa do Gdańska. Na powierzchni 16,47 km² zamieszkuje 29 921 osób. Stopa bezrobocia w powiecie gdańskim, której siedziba znajduje się w Pruszczu Gdańskim, wynosi 5,7%. Wartość ta wydaje się wskazywać na pozytywną sytuację na rynku pracy z uwagi na stopę bezrobocia występującą w całym województwie pomorskim wynoszącą blisko 7%. Powiatowy Urząd Pracy jednak nie śpi i ciągle prowadzi działania, które mają na celu zminimalizować bezrobocia na terenie powiatu. A wszystko po to, żeby praca Pruszcz Gdański była dostępna dla jak największej liczby mieszkańców.

Jedną z form aktywizacji zawodowej, z której wielu bezrobotnych chętnie korzysta, są z pewnością szkolenia. O sfinansowanie szkolenia, mogą ubiegać się pracodawcy, którzy po ukończeniu zorganizowanego szkolenia, są w stanie zaoferować kursantom miejsca pracy. Pracodawca ubiegający się o sfinansowanie szkolenia, przedstawia potrzeby szkoleniowe, ilość potrzebnych pracowników, określa swoje wymagania w stosunku do kandydatów na wakaty. Dobór uczestników szkolenia leży po stronie Powiatowego Urzędu Pracy.

Kto ma największe szanse na wzięcie udziału w projekcie szkoleniowym? Przede wszystkim osoby spełniające określone wymagania, mające ustalony profil pomocy I bądź II oraz otrzymają pozytywną ocenę doradcy klienta. Poza grupowymi szkoleniami, organizowane są również szkolenia indywidualne – w przypadku gwarantowanego przez pracodawcę wakatu. Warto zaznaczyć, że szkolenia nie mogą obejmować podstawowych kursów językowych, kursów prawa jazdy oraz kursów z zakresu spawania.

Oznaczone , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *