Program „Gwarancja dla młodzieży”

wsparcie dla młodzieżyProgramy aktywizujące bezrobotnych w województwie pomorskim nie są skierowane tylko dla osób w średnim wieku, długotrwale poszukujących pracy. Obecnie między innymi młodzież ze Słupska i okolicznych miejscowości, będzie mogła skorzystać z oferty projektu „Gwarancja dla młodzieży”.

Konieczne wsparcie dla młodych

Biorąc pod uwagę ilość bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędach Pracy, można wysnuć stwierdzenie, że wiele młodych osób nie potrafi odnaleźć się po ukończeniu studiów na rynku pracy. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzi program zakładający profesjonalne doradztwo zawodowe oraz możliwość przekwalifikowania, bądź też zdobycia dodatkowych kwalifikacji do tych, które dana osoba posiada. Daje to mnóstwo możliwości rozwoju oraz odnalezienie pracy, w której będzie można bez przeszkód pozostać nawet kilka lat.

W programie mogą wziąć udział osoby do 30 roku życia. Mają one szansę na uzyskanie zwrotu części kosztów za certyfikaty i licencje, otrzymanie interesujących ofert stażowych, a także możliwość otrzymania pożyczki szkoleniowej, która mogłaby sprawić, że przed młodym człowiekiem otworzą się całkiem nowe perspektywy zatrudnienia.

Oznaczone , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *