Co zniechęca do poszukiwania pracy?

szukanie pracyWedług badań przeprowadzonych przez Wojewódzki Urząd Pracy w województwie pomorskim, w którym wzięli udział nie tylko mieszkańcy dużych miast, ale również nieco mniejszych miejscowości, takich jak Czarna Woda, zapytano respondentów o czynniki, które zniechęcają ich do poszukiwania pracy. Wyniki wydają się być mało zaskakujące.

Czynniki blokujące bezrobotnych przed poszukiwaniem zatrudnienia

Apatia i niechęć do przeglądania kolejnych ofert pracy biorą się zwykle z roszczeniowego podejścia bezrobotnego, ale nie tylko. Chodzi tu również o niekorzystne warunki oferowane przez niektórych pracodawców. Niestety, nadal zdarzają się zaniżone stawki tłumaczone tym, że są przecież osoby, które z powodzeniem podejmą za nie pracę. To trudne, ponieważ nie do końca da się zweryfikować takich pracodawców.

Kolejnym czynnikiem mającym negatywny wpływ na poszukiwanie pracy, mogą być również niekorzystne warunki zatrudnienia – mało osób ma ochotę pracować na umowę o dzieło lub inną, która nie gwarantuje ani pozostania w pracy, ani ubezpieczenia. Tego typu umowy zagrażają również pracownikom pod względem elastyczności obowiązków, co niestety dla niektórych oznacza dużo więcej pracy, za niskie wynagrodzenie.

Oznaczone ,

2 thoughts on “Co zniechęca do poszukiwania pracy?

  1. czynnikiem blokującym może być również strach przed zmianą

    1. a może lenistwo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *