
Miasto Kwidzyn położone jest w województwie pomorskim w powiecie kwidzyńskim nad rzeką Liwą. Powierzchnia miasteczka rozciąga się na 21,54 km2 , a liczba mieszkańców wynosi 37 814 osób. Historia Kwidzynia jest niezwykle bogata i zawiła.
Początki Kwidzynia sięgają jeszcze czasów średniowiecznych, nosił wówczas nazwę Quidino, którą prawdopodobnie zaczerpnął od pierwszego właściciela ówczesnego Kwidzyna. W związku z tym, iż tereny miejscowości w XIII wieku należały do Zakonu Krzyżackiego, współcześnie możemy podziwiać wiele zachowanych zabytków z tego okresu.
Na terenie Starego Miasta znajduje się okazały zespół zamkowo-katedralny, w którego skład wchodzą kolejno: Zamek wzorowany na zamkach krzyżackich pochodzący z XIV wieku, konkatedra św. Jana Ewangelisty oraz cela przykościelna. Na terenie miasta znajdują się również zachowane z XIV wieku fragmenty murów obronnych oraz ruiny wieży ratuszowej.
Kwidzyn współcześnie
Współczesny Kwidzyn posiada nad wyraz bogatą ofertę kulturalną oraz turystyczną. W związku z zauważalnym napływem turystów do miasta, na jego terenie funkcjonuje znacząca ilość obiektów noclegowych oraz restauracji.
Władze miasta dbają o rozwój kulturalny lokalnej społeczności poprzez tworzenie towarzystw kulturalnych oraz licznych stowarzyszeń, a także poprzez wsparcie miejscowego muzeum.
Poza walorami kulturalnymi oraz turystycznymi miasto Kwidzyn oferuje swoim mieszkańcom wiele miejsc zatrudnienia. Na terenie Kwidzyna znajduje się tzw. Specjalna Strefa Ekonomiczna, w której znajdują się liczne polskie oraz międzynarodowe ośrodki przemysłowe, dostarczające swoje wyroby na rynki lokalne oraz europejskie. Warto również wspomnieć o wysoko rozwiniętym sektorze handlowo-usługowym, który generuje największe zatrudnienie w mieście.
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Brusy – szansa na rozwój zawodowy dla każdego
Po raz kolejny władze miasta Brusy wykazują duże zainteresowanie mieszkańcami. Tym razem oferują program wsparcia dla osób pozostających w szczególnie trudnej sytuacji.

Plany pracodawców z województwa pomorskiego na 2019 rok
Koniec 2018 roku przyniósł dość optymistyczne wiadomości na temat rynku pracy. Tymczasem większość firm spodziewa się stagnacji, a niecała ¼ przewiduje jakikolwiek.