Długo trwające bezrobocie, bierność zawodowa, niepełnosprawność, wiek 50+, wiejskie pochodzenie – to zaledwie niektóre czynniki sprawiające, że ludziom trudno znaleźć pracę. Ale czasami nawet nie dochodzi do podejmowania prób jej szukania. Wiele jest bowiem osób, którym trudno w ogóle zabrać się za zbudowanie swojego CV, nie mówiąc już o pójściu na rozmowę kwalifikacyjną.
Wielu mieszkańców Żukowa, pozostając nawet kilka lat bez pracy, zagrożonych jest wykluczeniem społecznym. Żyjąc w trudnych warunkach ciężko o automotywację. Na szczęście Powiatowe Urzędy Pracy nie śpią. Im wyższy poziom bezrobocia można zarejestrować w danym regionie, tym bardziej intensywne działania wspierające mieszkańców powinny być prowadzone.
Częstym problemem blokującym wiele osób przed wejściem na rynek pracy, jest posiadanie niedostatecznych kwalifikacji zawodowych. I tu na pomoc przychodzą specjalne projekty, oferujące bezpłatne szkolenia zawodowe i kursy doszkalające. Są przecież zawody wymagające posiadania aktualnych kwalifikacji zawodowych.
Nie będąc na bieżąco z wiedzą branżową, wypada się z obiegu. Na rynku pracy zawsze znajdzie się przecież osoba, która posiada zaktualizowaną wiedzę. Pracodawca woli zatrudnić pracownika, który będzie gotowy i w pełni zdolny do pracy. Niechętnie natomiast podejdzie do kandydata, który wymaga doskonalenia. Nawet jeśli kandydat będzie gotowy podjąć zatrudnienie za sporo niższą stawkę. Nigdy przecież nie ma pewności, że osoba, której daliśmy szansę sprawdzi się na stanowisku. Wtedy istnieje ryzyko, że stracimy czas. A jak wiadomo przecież – czas to pieniądz.
POWIĄZANE ARTYKUŁY
Obserwatorium Rynku Pracy na Pomorzu
Sytuacja na pomorskim rynku pracy wydaje się być stabilna. W Helu również nie powinno być powodów do niepokoju. Równowaga rynkowa polega na.
Czy każdego dnia, kiedy wychodzisz do pracy, zastanawiasz się jaką formę transportu wybierasz? Wiele osób wsiada w swój własny wygodny samochód, albo.