
Kierownik, który musi zbudować zespół pracowników, stoi przed niezwykle trudnym zadaniem. Jak dobrać osoby, żeby dobrze im się pracowało ze sobą. Jak zbudować najlepszy “dream team”? Kwestia budowania zespołu zadaniowego, który może poradzić sobie z każdym projektem, spędza sen z powiek kadrze managerskiej. Czy są jakieś wskazówki, którymi należy się kierować podczas budowania teamu w Gniewie?
Są generalnie dwie szkoły. Pierwsza mówi o tym, żeby do jednego zespołu dobierać osoby, które są do siebie podobne, są w tym samym przedziale wiekowym, mają podobne poglądy i podejście do życia. Druga szkoła wskazuje na zestawienie różnych charakterów i osób z różnymi mocnymi stronami, żeby w zestawieniu stworzyć niezwykle silną grupę. Wielu kierowników uważa, że co dwie głowy to nie jedna, a kilka silnych głów to już gwarancja sukcesu.
I przy tej drugiej szkole, faktycznie teoria często ma zastosowanie w praktyce. Managerowie zauważyli, że jeśli zbiorą w zespole mocne osoby, z czego każda osoba jest szczególnie dobra w danej dziedzinie, to możemy liczyć, że takie zestawienie pracowników, poradzi sobie z każdym problemem.
A bez jakiego typu osobowości, ciężko o zgrany zespół?
Z pewnością bez osoby pozytywnej nie zajdziemy daleko. Pewien pracodawca w Gniewie, przekonał się o tym na własnej skórze. Kiedy przyszły zmiany i trudny czas, osoba entuzjastycznie nastawiona do zmian zmotywowała wszystkich do działania. I pomimo, że wiele osób, cenionych przez pracodawcę jest realistami, to jednak, taki niepoprawny optymista również powinien znaleźć się w nowoczesnej organizacji.
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Perspektywa zawodowa młodych mieszkańców Miastka
Miastko należy do powiatu bytowskiego, którego stopa bezrobocia wynosi blisko 13%. Zdaniem wielu mieszkańców praca w Miastku nie jest dostępna dla wszystkich..

Porady dla pracodawców: Czy warto organizować imprezy integracyjne?
Co w największym stopniu wpływa na efektywność pracowników? Jak sprawić, żeby zespół projektowy był zgrany? Czy istnieje jakiś sposób na naprawę relacji.