Siła w zespole

Dlaczego zespoły projektowe zyskały taką popularność na przestrzeni lat? Dlaczego jedną z najważniejszych misji każdego managera jest zbudowanie najlepszego zespołu? Dlaczego dobranie pracowników do zespołu do najłatwiejszych nie należy? Dlaczego w praktycznie każdej ofercie pracy w Człuchowie, pracodawca wymaga od kandydatów umiejętności pracy w zespole?

Co dwie głowy to nie jedna – to powiedzenie znamy już od bardzo dawna. Wynika z niego bardzo prosty i jasny przekaz, że dwie osoby mogą znacznie więcej, niż jedna osoba. Przekładając tę prostą zasadę na zespoły pracownicze, kilka osób dużo łatwiej, szybciej i skuteczniej jest w stanie poradzić sobie z problemem niż jeden pracownik działający samodzielnie. Każdy członek zespołu może mieć inne spojrzenie na dany temat, może mieć inne doświadczenie – pracował przecież u innych pracodawców w Człuchowie. Różnorodne zadania, z którymi musieli zmierzyć się pracownicy na swojej drodze zawodowej, wpłynęły na ich postrzeganie konkretnych zjawisk.

Kolejna kwestia dotyczy charakteru i usposobienia. Nie bez powodu rekruterzy sugerują kierownikom, zatrudnienie do zespołu odmiennych osobowości. Podczas zagorzałej dyskusji, mającej na celu znalezienie rozwiązania, jeden pracownik może być otwarty na duże ryzyko. Inny może być bardziej ostrożny i chcieć sprawdzić wiele czynników przed podjęciem decyzji. Ktoś inny z kolei, kto śledzi dynamiczne zmiany zachodzące na rynku, zaproponuje innowacyjne rozwiązanie problemu. Każdy członek zespołu pracowniczego ma inne spojrzenie na dany temat, dlatego najlepsze rozwiązania powstają w wyniku burzy mózgów.

Oznaczone ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *