Rynek pracy w Pucku nastawiony na turystykę

Puck to popularny kurort nadmorski położony w województwie pomorskim w powiecie puckim. Miasteczko zlokalizowane jest na Kaszubach tuż u ujścia rzeki Płutnicy do Zatoki Puckiej. Miasto rozciąga się na 5 km2, a zamieszkuje je  około 11 tysięcy mieszkańców.

Początki miasta Puck sięgają jeszcze czasów średniowiecza, w którym to na obecnych ziemiach istniał pradawny gród książąt wschodnio-pomorskich. O przewrotnej historii miasta, które przez wiele wieków znajdowało się pod panowaniem niemieckim, przypominają nam liczne zabytki zlokalizowane na terenie miasta. Do najpopularniejszych obiektów zaliczyć należy gotycki kościół parafialny pw. Piotra i Pawła ufundowany przez ród Wejherów, zabytkowe kamienice z wieku XVIII oraz XIX, w których mieści się popularny Zajazd pod Lwem oraz zabytkowy Hotel Kaszubski.

Puck znany jest wszystkim jako miejsce wypoczynkowo-rekreacyjne. Dostęp do morza, piaszczyste plaże, park Nowowiejskiego, liczne szlaki turystyczne oraz obiekty sportowe, które oferują naukę wielu sportów wodnych to tylko kilka z atutów, jakie oferuje odwiedzającym Puck.

Rynek pracy w Pucku nastawiony jest w głównej mierze na turystykę. W sezonie letnim miasto odwiedza ponad 9 milionów turystów, dlatego też mieszkańcy starają się efektywnie wykorzystać potencjał miasta, proponując odwiedzającym wiele miejsc noclegowych, gastronomicznych, a także sportowych.  To właśnie, rynek usług jest najprężniej rozwijającą się dziedziną gospodarki w Pucku, a w usługach zatrudniany jest największy odsetek mieszkańców. Dodatkowo warto podkreślić, iż Puck jest jednym z niewielu miast, których saldo przyjazdów i wyjazdów do pracy jest dodatnie, co oznacza, że rynek pracy w Pucku jest otwarty i prężnie się rozwija.

Oznaczone , , , ,

4 thoughts on “Rynek pracy w Pucku nastawiony na turystykę

  1. jak większość nadmorskich miejscowości. Turystyka dźwignią lokalnej gospodarki 😉

    1. To prawda 🙂

  2. turystyka to główna gałąź gospodarki w pucku

  3. branża spożywcza też zawsze się sprawdza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *