Rekrutacja wewnętrzna czy zewnętrzna na stanowisko kierownicze w Miastku?

O pracę w Miastku nie jest łatwo. Rynek pracodawcy utrzymuje się tutaj od wielu lat. Osoby, którym udało się pokierować swoją karierą zawodową w sposób umożliwiający awans, szczególnie dbają o swoją pozycję w firmie. Jednym ze stanowisk, które wiąże się z wysokim prestiżem oraz wysokimi zarobkami, bez wątpienia jest stanowisko managerskie. Żeby jednak utrzymać się tak wysokim stanowisku, trzeba wykazać się umiejętnościami organizacyjnymi, zarządczymi oraz biznesowymi.

Pracodawcy coraz chętniej awansują wewnętrznie pracowników na stanowiska kierownicze. Wiedza i doświadczenie w danej firmie, to atuty, których z pewnością brakuje osobom z zewnątrz. Nawet jeśli pracodawca zdecyduje się n a publikację ogłoszenia o pracę w Miastku, to i tak najczęściej wygrywa pracownik w rekrutacji wewnętrznej.

Kolejnymi kwestiami są czas i pieniądze. Wdrożenie nowej osoby do pracy w danym dziale, może trwać bardzo długo. Nawet jeśli dana osoba, potrafi zarządzać i robiła to z wielkim sukcesem przez wiele lat, to pełnienie roli managera zespołu może potrwać bardzo długo, zanim taka osoba z zewnątrz nauczy się tego, jak funkcjonuje firma, na czym polega jej działalność, czy też jak poruszać się w strukturze organizacyjnej. To wszystko zajmuje sporo czasu, a jak wiadomo – czas to pieniądz.

Oznaczone , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *