Praca w zakładzie przetwórstwa rybnego w Chojnicach

Jeden z największych na pomorzu zakładów przetwórstwa rybnego, swoją siedzibę ma w Chojnicach. Dziś działa niezwykle prężnie, dając pracę blisko 600 pracownikom, z czego większą część stanowią kobiety. Wiele osób pracuje w chojnickim zakładzie już dobrych parę lat, a pracodawca zapewnia im ciepłą posadkę, aby ze spokojem doczekali emerytury.

Potęga firmy, wynika w dużej mierze z mądrej decyzji inwestycyjnej zarządu. Po wielu rozmowach biznesowych i długotrwałych poszukiwaniach najlepszego miejsca na inwestycję, dopiero w 1992 roku w Chojnicach właśnie, z tutejszym burmistrzem, dokonano rozmowy wiążącej. Efektem tej rozmowy była dzierżawa określonej części należącej do tamtejszych zakładów rybnych. Z czasem natomiast zarząd zdecydował pójść na “swoje”. Kolejne działania doprowadziły do zakupu własnej ziemi, na której zostało zbudowane własne przedsiębiorstwo.

Sukces na rynku w Chojnicach, był wypadkową dalszych mądrych działań związanych m.in. z: rozbudową zakładu, zastosowaniem nowoczesnych technologii, wejściem na giełdę papierów wartościowych, ciągłym inwestowaniem oraz – co niezwykle istotne – zadbaniem o zasoby ludzkie. Wiele organizacji skupia się głównie na monitorowaniu sytuacji finansowej przedsiębiorstwa czy też na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań, zapominając o tym, jak istotnym czynnikiem, dzięki któremu firma rośnie w siłę – są ludzie.

Pracownicy zgodnie chwalą sobie zatrudnienie w firmie, dlatego z chęcią przychodzą do pracy i nie w głowie im szukanie innych ofert pracy w Chojnicach. Dobre traktowanie przez pracodawcę i dogodne warunki zatrudnienia dają pracodawcy lojalnych i – co istotne – zadowolonych pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.