Potencjał gospodarczy Helu

HelHel uznawany jest za początek Polski. Ten przydomek nie jest nadany bez przyczyny – w końcu miasto uznawane jest rzeczywiście, za początek naszego kraju. Jest to niezwykle malowniczy zakątek i z pewnością jedno z miejsc w naszym kraju, gdzie inwestujący nie tylko w turystykę, mogą być miło zaskoczeni możliwościami, jakie daje to miejsce.

Plan odnowy miejscowości Hel

Tak jak na większość nadmorskich miejscowości, tak i na Hel już istnieją pomysły. Jedne z nich są lepsze, inne być może nie do końca przemyślane i trochę nad wyrost. Jednak warto zauważyć, że jak na miejscowość położoną tak daleko od dużych fabryk oraz innego rodzaju zakładów przemysłowych, miasto nie radzi sobie źle. Warto wspomnieć, że nadal  dochody roczne przekraczają 18 mln złotych, co powinno stanowić element zastanowienia i zaczepienia dla inwestorów, którym zależy np. na ulokowaniu kapitału w turystyce.

Plany odnowy miejscowości Hel skupiały się głównie na rewitalizacji plaż, co jest zrozumiałe. To tam wiele osób upatruje miejsca, gdzie można rozwinąć (nie tylko) gastronomiczny biznes. Mieszkańcy uważają swoje miasto za jeden z najbardziej malowniczych zakątków w Polsce, co znajduje potwierdzenie u każdego, kto odwiedził to miejsce.
Na rok 2019 planowane jest ponad milion nadwyżki z dochodów miasta. Świadczy to o tym, że miejsce ma ogromny potencjał, który chcą wykorzystać przedsiębiorcy i zainwestować w miejsce o najbardziej nadmorskim klimacie w Polsce.

Oznaczone ,

7 thoughts on “Potencjał gospodarczy Helu

  1. Warto stawiać na remonty dróg i obiektów. Hel to przepiękne miasto, ale wymaga jeszcze wiele inwestycji

  2. Hel ma swój urok

    1. To prawda 🙂

  3. W nadmorskich miejscowościach to turystyka odgrywa największą rolę w gospodarce.

    1. Zgadza się, turystyka to jedna z głównych gałęzi gospodarczych na Pomorzu.

  4. Do Helu przyjeżdża wielu turystów, warto to wykorzystywać.

    1. Turystyka w mieście kwitnie i wielu przedsiębiorców działa właśnie w tej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *