Najniższy odsetek bezrobocia w historii województwa pomorskiego

Lato 2018 roku przyniosło dobre informacje na temat rynku pracy w województwie pomorskim. Nawet w tak niewielkich miejscowościach jak Reda, odsetek bezrobocia sięgał niewiele ponad 5%, co jest bardzo zadowalającym wynikiem.

Pracowici bezrobotni

Sezon letni dla większości województw jest okresem, w którym znacznie spada bezrobocie. Może to być spowodowane ilością prac sezonowych, które coraz chętniej podejmują bezrobotni. Część osób decyduje się na założenie własnej firmy i rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Dobrze zaczynać, kiedy rynek pracy jest nieco uśpiony i można na spokojnie spróbować rozwoju swojego biznesu.

Do korzystnej sytuacji na rynku pracy z pewnością przyczynia się ilość programów aktywizujących bezrobotnych. Ludzie coraz chętniej do nich przystępują, upatrując w nich realną szansę na poprawę swojej sytuacji. Bezrobotni mogą nieco podnieść swoje kwalifikacje, nawiązać nowe kontakty lub sprawdzić się w zawodach, w których do tej pory zbytnio się nie widzieli. To dobra okazja do zdobywania nowych doświadczeń, które można wykorzystać w dalszej karierze zawodowej.

Oznaczone , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *