Kto podejmuje decyzje w pracy w Prabutach?

Moc decyzyjna – wydaje się, że w każdym przedsiębiorstwie, posiada ją tylko manager. W wielu firmach w Prabutach przyjęło się, że to kierownik właśnie w hierarchii organizacyjnej, może podejmować decyzje. Pracownicy są natomiast od wykonywania zadań zleconych przez swojego bezpośredniego przełożonego.

Takie klasyczne podejście pozwala z jednej strony na sprawowanie kontroli nad wszystkim. Z drugiej zaś – zajmuje każdemu managerowi mnóstwo czasu. Dochodzi do tego, że z każdym nawet najmniejszym tematem pracownicy potrafią przyjść do swojego przełożonego i poprosić o opinię. Efektem tego typu schematu zarządzania jest absolutny brak samodzielności pracowników. W razie nawet najkrótszej nieobecności takiego przełożonego, dział nie jest w stanie funkcjonować. W końcu kto podejmie decyzje?

Na szczęście coraz więcej firm odchodzi od takiego podejścia do zarządzania. Jeden z pracodawców w Prabutach zdecydował, że wydeleguje zadania oraz przekaże odpowiedzialność w pewnych zakresach swoim podopiecznym. Nawet w ogłoszeniu o pracę w Prabutach, które zamieścił na jednym z portali pracy, widnieje informacja o tym, że dane stanowisko pracy ma być samodzielne. Dzięki temu, już na etapie rekrutacji, w łatwy sposób można przeprowadzić wstępną selekcję kandydatów.

Oznaczone ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *