Konkurencyjność gospodarki lokalnej w województwie pomorskim rośnie

konkurencyjność gospodarki lokalnej rośnieZarówno znane miłośnikom naszej krajowej turystyki miejscowości, takie jak Sopot czy Gdańsk, jak również nieco mniejsze, tak jak np. Dzierzgoń, stanowią interesujące lokalizacje dla przedsiębiorców, chcących inwestować swój czas i pieniądze w zasoby województwa pomorskiego. Wbrew pozorom to nie tylko piękne kurorty, ale również olbrzymi potencjał ludzki, który wydaje się być wciąż do końca niewykorzystany.

Tworzenie specjalnych stref ekonomicznych

Województwo pomorskie słynie z przedsiębiorczości oraz dużego potencjału, dzięki któremu można czerpać zyski z wielu działalności przez cały rok – nie tylko latem. Tworzone specjalne strefy ekonomiczne, wiązały się z upustami dla inwestorów, jednak obwarowania prawne skutecznie zniechęcały wiele osób do inwestowania w naszym kraju. Dopiero od 30 czerwca 2018 roku, kiedy to cała Polska stała się specjalną strefą ekonomiczną, przedsiębiorcy spojrzeli na tereny w naszym kraju znacznie przychylniej.

Zarówno tworzenie centrów badawczych, jak i tych związanych z usługami wspólnymi, staje się coraz prostsze i korzystne finansowo. Zwolnienie z części opłat na 10 lub 15 lat lub ich zmniejszenie, znacznie ułatwia decyzję o zainwestowaniu zasobów w województwie pomorskim. Co z dotychczas istniejącymi specjalnymi strefami ekonomicznymi? Przedsiębiorcy, którzy zyskali zezwolenia, są zwolnieni z podatku do 2026 roku.

Oznaczone ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *