Konkurencyjność gospodarki lokalnej w województwie pomorskim rośnie

konkurencyjność gospodarki lokalnej rośnieZarówno znane miłośnikom naszej krajowej turystyki miejscowości, takie jak Sopot czy Gdańsk, jak również nieco mniejsze, tak jak np. Dzierzgoń, stanowią interesujące lokalizacje dla przedsiębiorców, chcących inwestować swój czas i pieniądze w zasoby województwa pomorskiego. Wbrew pozorom to nie tylko piękne kurorty, ale również olbrzymi potencjał ludzki, który wydaje się być wciąż do końca niewykorzystany.

Tworzenie specjalnych stref ekonomicznych

Województwo pomorskie słynie z przedsiębiorczości oraz dużego potencjału, dzięki któremu można czerpać zyski z wielu działalności przez cały rok – nie tylko latem. Tworzone specjalne strefy ekonomiczne, wiązały się z upustami dla inwestorów, jednak obwarowania prawne skutecznie zniechęcały wiele osób do inwestowania w naszym kraju. Dopiero od 30 czerwca 2018 roku, kiedy to cała Polska stała się specjalną strefą ekonomiczną, przedsiębiorcy spojrzeli na tereny w naszym kraju znacznie przychylniej.

Zarówno tworzenie centrów badawczych, jak i tych związanych z usługami wspólnymi, staje się coraz prostsze i korzystne finansowo. Zwolnienie z części opłat na 10 lub 15 lat lub ich zmniejszenie, znacznie ułatwia decyzję o zainwestowaniu zasobów w województwie pomorskim. Co z dotychczas istniejącymi specjalnymi strefami ekonomicznymi? Przedsiębiorcy, którzy zyskali zezwolenia, są zwolnieni z podatku do 2026 roku.

Oznaczone ,

5 thoughts on “Konkurencyjność gospodarki lokalnej w województwie pomorskim rośnie

  1. Lokalni przedsiębiorcy są dźwignią lokalnej gospodarki

    1. Zdecydowanie, lokalni przedsiębiorcy w dużej mierze przyczyniają się do zasilania gospodarki terenu, na którym działają.

  2. Województwo pomorskie w dużej mierze opiera się na turystyce, w czasie pandemii dochody znacznie spadły i przedsiębiorcom trudniej jest funkcjonować.

    1. Niestety, pandemia dotknęła nas wszystkich. Turystyka jest jedną z tych branż, które ucierpiały najbardziej.

      1. Na szczęście w sezonie wakacyjnym można sobie będzie odbić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *