Jaka jest najlepsza metoda motywowania pracowników?

Każdy szef chciałby, aby pracownicy zatrudnieni w jego firmie w Malborku, byli porządnie zmotywowani do pracy. Niewielu jednak ma świadomość, że to oni właśnie powinni zadbać o motywację. Niektórzy pracodawcy uważają, że najlepszym sposobem na podniesienie motywacji pracowników jest wprowadzenie premii finansowej. Nie na każdego jednak taka forma motywowania zadziała.

Jaki zatem jest najlepszy system motywacyjny?

Zdaniem pewnego pracodawcy w Malborku, najlepszym sposobem na zmotywowanie pracowników do jak najlepszej pracy nie są ani wysoka pensja, ani drogie wyjazdy zagraniczne, ani nawet benefity pozapłacowe. Okazuje się, że najgłębsze pokłady motywacji można wykrzesać dzięki pochwałom. Pracodawca, który “przyłapuje” swoich pracowników, na dobrze wykonywanych zadaniach, powinien w takim przypadku powiedzieć pracownikowi, że jest zadowolony z jego pracy. Jeszcze silniej wpłynie na motywację pracownika, jeśli pochwali go na forum zespołu.

Takie uznanie jest bezcenne. Poczucie, że przełożony docenił czyjeś zaangażowanie sprawia, że pracownik widzi sens swojej pracy w Malborku. Tym bardziej się angażuje w swoje obowiązki, ponieważ ma tę świadomość, że jego pracowitość zostanie doceniona.

Oznaczone ,

1 thought on “Jaka jest najlepsza metoda motywowania pracowników?

  1. ZGADZAM SIĘ Z AUTOREM. pOCHWAŁA JEST NAJLEPSZĄ FORMĄ MOTYWACJI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *