Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Czy istnieje zbiór zasad, ułatwiających nam przejście procesu rekrutacyjnego i ukończenie go uzyskaniem oferty pracy w Prabutach? Czy dostatecznie dobrze przygotowując się do rozmowy w sprawie pracy, możemy być na wygranej pozycji? Czy niezależnie od naszego przygotowania i tak najbardziej liczą się nasze kwalifikacje zawodowe i lata zdobytego doświadczenia?

No właśnie, nawet jeśli doskonale przygotujemy się do rozmowy z potencjalnym pracodawcą w Prabutach, nawet jeśli dowiemy się o firmie bardzo dużo, a jej produkty będziemy mogli recytować na pamięć, to i tak na nic się to zda, jeśli po zatrudnieniu, nie sprawdzimy się w praktyce na stanowisku pracy. Nawet jeśli założymy najbardziej profesjonalne ubranie, wyczyścimy buty na błysk i posłuchamy wszystkich dobrych rad, to nie będziemy mieć gwarancji, że sprawdzimy się na okresie próbnym.

No właśnie samo przebrnięcie przez proces rekrutacyjny nie gwarantuje nam, że zdobędziemy sukces zawodowy w danym przedsiębiorstwie. Ba! Nie gwarantuje nam również, że pracodawca, któremu tak spodobaliśmy się na rozmowie kwalifikacyjnej, nie zmieni o nas zdania, po pierwszym dniu pracy.

Są natomiast pewne zasady, które działają zawsze. Nie ma tutaj oczywiście żadnych czarów, tylko same konkrety. Jeśli można wskazać najważniejszą zasadę, drogowskaz, którym warto się kierować, w drodze do wymarzonej pracy, byłaby nim rada, aby być rozwiązaniem problemu pracodawcy. Problemem pracodawcy jest wolne miejsce pracy. Jeśli odpowiemy sobie na pytanie, jakie cechy pracownika faktycznie są istotne dla pracodawcy i w dodatku będziemy je spełniać – wówczas czeka nas sukces.

Oznaczone , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *