Edukacja seniorów w Kępicach

senior na uniwersytecieSeniorzy w gminie Kępice mają miejsce dla rozwoju swoich pasji i aktywności. Niedawno powstał tam uniwersytet III wieku. Jaki może mieć to wpływ na lokalny rynek pracy? Jak się okazuje, zmiany mogą być znaczące.

Powoływanie uniwersytetów III wieku a lokalny rynek pracy

Wykształceni seniorzy mogą dzielić się z innymi swoim cennym doświadczeniem. To bardzo dobrze, bo zwykle ich wiedza jest bezcenna. Zwłaszcza, dla młodych pracowników. Zatem nie warto skreślać starszych pracowników, ponieważ ich wiedza bazuje na doświadczeniu. Jest ona cenna znacznie bardziej niż każda teoria. Nabywając wiedzę na Uniwersytetach III wieku, seniorzy od nowa otwierają się na nowe możliwości, które niosą ze sobą nowe technologie, a także uczą się na nowo zasad współczesnej komunikacji i autoprezentacji. To pozwala im na przeżywanie „drugiej młodości” oraz pozwala powrócić na rynek pracy, nawet po bardzo długiej przerwie.

Aktywizacja seniorów

Każda forma aktywizowania seniorów pozwala im na rozwój pasji, a także przekwalifikowanie w dojrzałym wieku, które pozwala im dorobić nieco do emerytury, często na swoich pasjach. To prawdziwa szansa, którą chętnie wykorzystują do, jak sami mówią „nadrabiania zaległości z minionych lat”, kiedy to nie mogli sobie z różnych przyczyn pozwolić na różne aktywności.

Oznaczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *