Czy warto wyjeżdżać za pracą do innego miasta?

Takie pytanie z pewnością chociaż raz zadali sobie mieszkańcy mniejszych miejscowości, w których liczba ofert pracy jest mocno ograniczona. Na jeden wolny wakat, przeważnie jest cała masa chętnych. A wygrać z konkurencją, nie jest tak łatwo. Taka sytuacja na rynku pracy, występuje również w przypadku Pelplina, w którym poziom bezrobocia kształtuje się na poziomie 10%.

Władze gminy Pelplin są świadomi dylematu, z jakim muszą poradzić sobie młodzi mieszkańcy. Z jednej strony wyjazd za pracą do innego miasta wiąże się z wyższymi zarobkami, z drugiej zaś strony – z opuszczeniem rodzinnego gniazda i pobytem z dala od rodziny. Większość osób rozważa oczywiście wyjazd do trójmiasta. Dlatego w Pelplinie – zaledwie 50 km od trójmiejskiej aglomeracji, na 2 hektarach działki, mają zostać wybudowane aż 180 nowoczesnych mieszkań przeznaczonych na wynajem – w ramach programu Mieszkanie Plus.

Jaki jest główny cel projektu Mieszkanie Plus?

Za główny cel uznano wpłynięcie na młode osoby, rozważające opuszczenie Pelplina, aby jednak pozostali na miejscu. Zachęcić ma ich do tego możliwość zamieszkania w nisko czynszowym mieszkaniu, które po określonym czasie, ma stać się własnością najemców. Siedem budynków o trzech kondycjach, 173 zewnętrznych miejsc parkingowych oraz doskonały punkt komunikacyjny w pobliżu, faktycznie zostały uznane za atrakcyjne, czego efektem było otrzymanie ok. 0,5 tys. wniosków.

Kto może skorzystać z programu Mieszkanie Plus?

Adresatami projektu są przede wszystkim rodziny wielodzietne, którym taka pomoc jest najbardziej potrzebna. Dlatego właśnie największa część mieszkań, mają z założenia stanowić lokale 2 i 4-pokojowe.

Oznaczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *