Czy warto umieszczać informację o zarobkach w ogłoszeniu o pracę?

Kiedy przeglądamy ogłoszenia o pracę w Pelplinie, zależy nam na pozyskaniu jak największej ilości informacji dotyczących potencjalnego pracodawcy. W opisie firmy przeczytamy m.in. o tym od ilu lat dane przedsiębiorstwo funkcjonuje na rynku, jakie są misja i wizja firmy, czy też na jakich rynkach ma swoje oddziały.

Kolejne informacje w każdej ofercie pracy w Pelplinie dotyczą nazwy stanowiska, miejsca pracy, opisu stanowiska, wymagań stawianym kandydatom, tym co firma oferuje swoim pracownikom, oraz formy aplikowania. Jednak wszystkie te informacje nie zdradzają kwestii, która bardzo interesuje kandydatów do pracy. Kwestią tą jest wynagrodzenie, na jakie może liczyć zatrudniona osoba.

Każdy pracodawca wie o tym, że kwestia wysokości wynagrodzenia, jest jedną z najbardziej interesujących osoby szukające pracy. Jednak wciąż niewielu pracodawców w Pelplinie decyduje się przedstawić takie informacje już na etapie publikacji ogłoszenia o pracę. Obawiając się, że dane tego typu mogą odstraszyć potencjalnych pracowników. Warto zatem, czy nie warto umieszczać kwotę wynagrodzenia w treści oferty pracy? Z jednej strony taka informacja robi pierwszą selekcję. Z drugiej zaś strony, często to pracodawca woli pierwszy zadać pytania o oczekiwania finansowe, żeby wiedzieć jaką taktykę negocjacji obrać. Nie ma w tym nic dziwnego, bo zarówno pracodawca, jak i kandydat do pracy chcą wynegocjować jak najlepsze warunki współpracy – również te finansowe.

Oznaczone ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *