Czy w Gdyni jest dużo ofert pracy?

Wiele osób rozważających pracę w Trójmieście, twierdzi, że najlepszym miejscem, w którym mogliby pracować jest Gdynia. Z jednej strony – jakby nie patrzeć – należy do trójmiejskiego rynku pracy, z drugiej zaś – wydaje się być spokojniejszym miastem, w którym można odpocząć po codziennych obowiązkach. Ale czy da się połączyć obie te cechy: spokojnego miasta z silnie rozwiniętym centrum gospodarczym, z dużą ilością ofert pracy?

Mieszkańcy Gdyni, twierdzą, że nie zamieniliby tego miasta na żadne inne. Dostęp do Morza Bałtyckiego, świeże i rześkie powietrze ich zdaniem rekompensują dalszą drogę do pracy. Jeśli dodatkowo mieszkamy blisko szybkiej kolejki, to jesteśmy w stanie z Gdyni do Gdańska dojechać praktycznie w pół godziny. A ponieważ w centrum Gdańska mają siedziby największe firmy, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że po wyjściu z pociągu dosłownie zaraz będziemy w pracy. Perspektywa dojazdu do pracy w ciągu ok. godziny brzmi satysfakcjonująco.

Wiele osób decyduje się na zamieszkanie w Gdyni, nawet jeśli dojazd do pracy i powrót z pracy przekraczałby granicę godziny. W czasie spędzonym w podróży, można przecież czytać książkę, bądź uczyć się języka obcego. Każda bowiem czynność, która rozwija w nas konkretne umiejętności, jest inwestycją w nasz rozwój zawodowy. Pracodawcy ogromnie cenią pracowników, którzy poza godzinami pracy, we własnym zakresie stawiają na samorozwój.

Okazuje się, że Gdańsk nie jest jedynym miejscem na mapie nadmorskich miejscowości, w którym można przebierać w ofertach pracy. Bardzo dużo ogłoszeń o pracę publikuje się również w Gdyni. Spora ilość kandydatów do pracy i doskonałe warunki inwestycyjne sprawiają, że powstaje tu coraz więcej firm – i co za tym idzie – miejsc pracy.

Oznaczone ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *