Cudzoziemcy coraz częściej przyjmowani do pracy w Starogard Gdańskim

Aktualnie panująca sytuacja na rynku pracy w województwie pomorskim wskazuje na rynek pracownika. Duża liczba ofert pracy w Starogardzie Gdańskim sprawia, że kandydaci do pracy nie decydują się na pierwszą lepszą ofertę. Czasami są skłonni nie przyjmować od razu oferty zatrudnienia od pracodawcy, który jest skłonny ich zatrudnić na dany moment.

Pracodawcy radząc sobie w takich sytuacjach coraz częściej otwierają się na zatrudnianie pracowników innej narodowości – często z naszej wschodniej granicy. Np. bardzo wielu obywateli Ukrainy, z ogromną chęcią podejmie każdą pracę w Polsce. Wiedząc, że polepszy swój standard życia. Cudzoziemcy nie przebierają w ofertach pracy. Szybko i łatwo dochodzą do porozumienia z pracodawcą, który zaoferuje im wakat.

W Starogardzie Gdańskim w wielu miejscach spotkać można zatrudnionych obcokrajowców na przeróżnych stanowiskach takich jak: pracownik sklepu, pomoc kuchenna, personel sprzątający, ale także coraz częściej pracownik restauracji czy też pracownik obsługi klienta. Osoby posiadające wyższe kwalifikacje zawodowe oraz potrafiące płynnie porozumiewać się w języku polskim i angielskim mogą liczyć nawet na specjalistyczne stanowiska.

Oznaczone

1 thought on “Cudzoziemcy coraz częściej przyjmowani do pracy w Starogard Gdańskim

  1. Nie tylko w starogardzie jest coraz więcej cudzoziemców. W całej polsce można zaobserwować taką tendencję, co rusz to cudzoziemiec…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *