Wstępna selekcja kandydatów do pracy na Helu

Każdemu pracodawcy, który zamieszcza ogłoszenia o pracę na Helu, zależy na zrekrutowaniu najlepszych pracowników. Specjaliści działu HR, stają na rzęsach, aby stworzyć przyjazną treść oferty pracy, która zachęci do aplikowania. Często miarą skuteczności ogłoszenia, wydaje się być liczba nadesłanych przez kandydatów CV i listów motywacyjnych. Jednak w tym wypadku jakość powinna brać górę. Znacznie lepszą sytuacją jest taka, kiedy wpłynie kilka dobrych aplikacji niż cała masa, nie spełniających kryteria.

Aby uchronić się przed taką sytuacją, rekruterzy starają się umieścić w ofertach pracy na Helu słowa – klucze, których zadaniem jest zrobić wstępną selekcję. Pracownikom działu HR, dużo łatwiej będzie się prowadziło procesy rekrutacyjne, kiedy nie będą musieli przesiewać całej masy nieodpowiednich aplikacji. W końcu więcej nie zawsze znaczy lepiej.

Poza tak oczywistymi oczekiwaniami względem kandydatów do pracy jaki są wiedza, doświadczenie oraz kwalifikacje, jest jeszcze ogrom cech, które sprawią, że dana osoba będzie po prostu pasowała do organizacji. Każda firma jest inna, każda ma inną kulturę organizacyjną a specyfika pracy na danym stanowisku również może być całkowicie inna.

Jeśli np. praca wykonywana na danym stanowisku związana jest z wykonywaniem powtarzalnych czynności, to bezsensownym wydaje się być zatrudnienie pracownika, który uwielbia zmiany. Z kolei inna osoba może preferować pracę na miejscu, a specyfika danego stanowiska wymaga wyjazdów służbowych poza Hel. Dlatego żeby ułatwić sobie sprawę, rekruterzy powinni przykładać dużą wagę do informacji, które zamieszczają w treści ogłoszenia, tak aby przeprowadzić pierwszą naturalną selekcję kandydatów do pracy.

Oznaczone ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *