Wsparcie dla młodych w województwie pomorskim

wsparcie dla młodychBiorąc pod uwagę cały kraj, województwo pomorskie może pochwalić się wieloma programami aktywizacyjnymi dla bezrobotnych, w tym również dla osób dopiero wkraczających na rynek pracy. Mieszkańcy Ustki oraz kilku innych miejscowości zakładający niewielkie firmy mogą liczyć w tym roku na wsparcie ze strony Urzędów, które chętnie wspierają młodych przedsiębiorców.

Refundacje i kursy

Zarówno różnego rodzaju kursy, jak i refundacje są przeznaczone dla osób, które są zarejestrowane we właściwym urzędzie pracy. Kolejnym warunkiem skorzystania ze świadczeń i kursów jest zatrudnienie osoby bezrobotnej w okresie 12 miesięcy po refundacji stanowiska. Ważne jest również, aby nie nastąpiło zmniejszenie zatrudnienia z różnych względów w okresie ostatnich 6 miesięcy. Osoby spełniające wyżej wymienione warunki mogą ubiegać się o refundacje dla poszczególnych stanowisk pracy w swoich firmach.

Również osoby poszukujące pracy mogą liczyć na duże wsparcie ze strony Urzędów Pracy. Mogą zdobyć dodatkowe kwalifikacje, jak również przebranżowić się lub założyć własną firmę pod okiem ekspertów. Każda pomoc dla młodych wkraczających na rynek pracy, jest w cenie.

Oznaczone , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *