W jaki sposób może dostać pracę osoba bezrobotna w Nowym Dworze Gdańskim?

Standardowe szukanie pracy w Nowym Dworze Gdańskim, polega na wysyłaniu CV i listów motywacyjnych, na ogłoszenia o pracę publikowanych na portalach pracy. Miejsca pracy w Nowym Dworze Mazowieckim uzależnione są od pracodawców, którzy aktualnie poszukują pracowników do swojej organizacji. Jeśli nie ma aktualnie zapotrzebowania na pracowników, bo jakaś osoba zrezygnowała z pracy w danym przedsiębiorstwie, albo została zwolniona, to najpewniej próżno szukać wakatów w tej firmie.

Okazuje się jednak, że możliwość zatrudnienia występuje również, jeśli w praktyce nie zostało opublikowane ogłoszenie o pracę w Nowym Dworze Gdańskim – do wiadomości publicznej. I nie chodzi tutaj o rekrutację wewnętrzną. Chodzi o utworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego oraz skierowanie osoby bezrobotnej przez powiatowy urząd pracy. W ramach tego projektu, pracodawca, który tworzy nowe stanowisko pracy może liczyć na pożyczkę. Pomimo, że jest to zwrotna forma wsparcia pieniężnego, to jest ona obciążona niskim oprocentowaniem, dlatego stanowi realne wsparcie dla pracodawców.

Kto może uzyskać pożyczkę na utworzenie nowego miejsca pracy dla osoby bezrobotnej?

Z wyżej opisanej formy wsparcia mogą skorzystać: podmioty, które prowadzą własną działalność gospodarczą, szkoły i przedszkola niepubliczne zgodnie z Ustawą z dnia 7.09.1991 o systemie oświaty a nawet żłobki. Do tej grupy zaliczyć można również osoby fizyczne, osoby prawne, bądź jednostki organizacyjne, które nie posiadają osobowości prawnej, przebywające na terytorium RP, które są właścicielem gospodarstwa rolnego, bądź zajmuje się prowadzeniem produkcji rolnej, jeśli przy tym w ciągu ostatniego półrocza daje zatrudnienie na pełen etat minimum jednemu pracownikowi.

Oznaczone , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *