Turystyka w Sopocie a rynek pracy

praca w SopocieTak jak wiele atrakcyjnych turystycznie miast, tak i Sopot ma renomę, która zdecydowanie pomaga wielu lokalnym firmom w jak najlepszym funkcjonowaniu oraz maksymalizowaniu zysków. W miesiącach letnich, kiedy przypływ turystów wzmaga aktywność przedsiębiorców, warto zastanowić się, czy Sopot w pełni wykorzystuje drzemiący w nim potencjał.

Wybiórczo malejące bezrobocie

Tak jak w wielu innych miejscowościach zorientowanych na turystów, tak i w Sopocie bezrobocie spada o przynajmniej 1 punkt procentowy w letnich miesiącach. Zwykle wtedy waha się ono od 1,5% do 2%. Jest ono wówczas ponad dwa razy niższe, w porównaniu z całym województwem, gdzie stopa bezrobocia sięga około 4%. Atrakcje turystyczne wymagają często odpowiedniej animacji aby jeszcze bardziej przyciągnąć turystów – może się wydawać, że to w między innymi tego typu miejscach znajdują zatrudnienie osoby bezrobotne przez pozostałą część roku.

Oprócz inicjatyw podejmowanych przez rynek pracy, nie bez znaczenia jest również nagromadzenie agencji zatrudnienia, które pomagają w odnalezieniu dobrze płatnego zajęcia sezonowego, które być może będzie można kontynuować również przez pozostałą część roku.

Oznaczone , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *