Seniorzy na rynku pracy w województwie pomorskim

Coraz więcej pozytywnych informacji dociera do nas z rynku pracy w województwie pomorskim. W Rumii oraz innych miejscowościach doszło do znacznego wzrostu zainteresowania możliwościami doszkalania się wśród seniorów. To bardzo budujące, ponieważ seniorzy w dalszym ciągu mają ogromne szanse na rozwój zawodowy i wiek nie ma tu większego znaczenia. Wystarczy zdolność do pracy związana z dobrym zdrowiem.

Pracodawcy otwarci na seniorów

Chociaż rynek pracy wydaje się być przepełniony, pracodawcom coraz trudniej znaleźć pracownika o odpowiednich kwalifikacjach. Musi to być przy tym ktoś taki, kto zdecyduje się związać z firmą na dłużej. Starsze osoby są zwykle ustabilizowane życiowo na tyle, że chętnie wiążą się z jednym pracodawcą i zostają z nim na dłużej, o ile oczywiście warunki zatrudnienia są satysfakcjonujące dla obu stron.

Nie warto zamykać się na możliwości zatrudniania seniorów. Sytuacja województwa pomorskiego pokazuje, jak wartościowymi pracownikami są osoby starsze. Ich chęć do uczenia się nowych rzeczy oraz zdobywania nowych doświadczeń jest imponująca,  nawet dla młodych  osób.

Oznaczone , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *