Praca w Gdańsku – rynek pracownika

W Gdańsku bezrobocie wynosi ok. 4,1% – to bardzo mało w porównaniu z ogólnopolskim na poziomie ok. 8,1%. Gdańsk należy do jednych z najbardziej rozwiniętych miast w Polsce. Wiele międzynarodowych firm ma tu swoje siedziby, powstaje coraz więcej miejsc pracy, zainteresowanie inwestorów – nie tylko polskich, ale i zagranicznych – stale rośnie. Kandydaci do pracy nie muszą się obawiać, ponieważ prognozy są niezwykle optymistyczne. Sytuacja na rynku pracy jest mocno skierowana na korzyść pracowników, a ma być jeszcze lepiej.

Przyglądając się stopie bezrobocia, możemy zaobserwować znaczną poprawę na rynku pracy. W 2013 roku stopa bezrobocia wynosiła niespełna 7%. W 2014 i 2015 roku stopa bezrobocia wynosiła ok. 5,6%. Z początkiem 2016 roku zarejestrowano już tylko 4,1%. W całym woj. pomorskim natomiast, stopa zwrotu wynosi ok. 9%. Nic dziwnego zatem, że do pracy w Gdańsku coraz chętniej przyjeżdżają mieszkańcy pobliskich regionów. Wielu kandydatów do pracy poza samym Gdańskiem wybiera również pozostałą część Trójmiasta. Im dalej natomiast od Trójmiasta, tym większe bezrobocie.

Sytuacja na rynku pracy w Gdańsku, poza realnym wpływem na zmniejszenie bezrobocia, pozytywnie wpływa również na wzrost płac. Im więcej miejsc pracy, tym trudniej o pracowników. A im większa konkurencja wśród pracodawców, tym większa szansa na wynegocjowanie przyzwoitych warunków finansowych. Kandydaci na rozmowach kwalifikacyjnych mogą wynegocjować również liczne benefity pozapłacowe, takie jak: prywatna opieka medyczna, karta sportowa, samochód służbowy a nawet dodatki relokacyjne – o czym możemy przeczytać w licznych ofertach pracy.

Oznaczone , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *