Kiedy czekasz na odpowiedź zwrotną od potencjalnego pracodawcy w Rumi

Kiedy wysyłasz swoje CV w odpowiedzi na oferty pracy w Rumi, automatycznie zgłaszasz swoje uczestnictwo w procesach rekrutacyjnych. Liczysz po cichu, że lada moment zadzwoni do Ciebie rekruter i zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Może być jednak i tak, że nie otrzymujesz telefonu już dość długo. Czy to oznacza, że nikt do Ciebie już nie zadzwoni?

Jakby zastanowić się nad tym, jak długo może trwać proces rekrutacyjny, to chyba jedyna słuszna odpowiedź brzmiałaby: “ to zależy”. U wielu pracodawców w Rumi, proces rekrutacyjny potrafi trwać dość długo. Wiele zależy od tego, jak bardzo odpowiedzialne jest stanowisko, na które prowadzona jest rekrutacja. Czasami jest z resztą tak, że pracodawcy wydawało się, że zrekrutował odpowiednią osobę do organizacji, ale w ostatniej chwili kandydat zrezygnował.

Jeśli zatem czekasz dość długo na kontakt ze strony Twojego potencjalnego pracodawcy w Rumi – nie trać nadziei. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, nie podejmuj angażu w miejscu pracy, w którym nie do końca się widzisz. Jeśli masz odłożone jakieś fundusze, które pozwolą Ci przetrwać okres oczekiwania na pracę na która zasługujesz, poczekaj. Im bliżej Twoich oczekiwań trafi dana oferta pracy, tym bardziej będziesz zadowolony ze współpracy i tym większa szansa, że po krótkim czasie nie stwierdzisz, że “to chyba jednak nie jest to”.

Oznaczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *