Jak zadbać o rozwój zawodowy pracowników?

Czy dla wszystkich pracowników najważniejsze są pieniądze? Przy typowy Kowalski budząc się rano do pracy, idzie do niej tylko dlatego, że co miesiąc wpływa mu pensja w określonej wysokości? Co skłania pracowników do aktywności zawodowej?

Pracodawcy w Lęborku dawno już odkryli, że poza pieniędzmi istnieją jeszcze inne czynniki, które sprawiają, że pracownikom chce się pracować. Jednym z tych czynników jest z pewnością rozwój zawodowy. Fakt podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych może być dla wielu osób nawet większą wartością niż wysokie wynagrodzenie. Często jest przecież tak, że pracownik rezygnuje z pracy w danej firmie, w której zresztą zarabia niemałe pieniądze, tylko dlatego, że inny pracodawca oferuje mu pracę pełną wyzwań oraz możliwości podnoszenia swoich kompetencji.

W jaki sposób pracodawca może wpływać na rozwój zawodowy swoich pracowników?

Wystarczy przejrzeć pierwsze lepsze oferty pracy w Lęborku, żeby dowiedzieć się, że pracodawca oferuje możliwość rozwoju zawodowego. Ale co to właściwie oznacza? Niektóre firmy organizują kursy i szkolenia. Ale czy fakt przejścia szkoleń wpływa na rozwój pracownika? Tak – pod warunkiem, że pozyskaną wiedzę mogą wprowadzić do pracy. W przeciwnym razie wysyłanie pracowników na kursy nie ma sensu, bo nie podnosi ich kompetencji zawodowych.

Innym sposobem na rozwój pracowników, jest stworzenie biblioteczki z książkami oraz kursami video, dzięki którym w dowolnym momencie każdy członek organizacji może bogacić swoją wiedzę. W końcu cykliczne spotkania, dzięki którym współpracownicy dzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami, również niebotycznie wpływa na rozwój, bo dostarcza inspiracji.

Oznaczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *