Jak budować motywację pracowników?

Sposobów na motywowanie pracowników w dzisiejszych czasach jest co niemiara. Pracodawcy w Pelplinie prześcigają się w stosowaniu najlepszych metod motywacyjnych dla swoich podwładnych. Każdemu kierownikowi marzy się zespół zaangażowanych w swoje codzienne obowiązki osób, którzy poza tym, że posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, to jeszcze tworzą przyjemną atmosferę wzajemnej współpracy.

Wiele firm decyduje się na motywowanie poprzez premie. Ich zdaniem, dodatkowe uznanie finansowe – oraz co za tym idzie więcej pieniędzy na koncie są najbardziej oczekiwaną gratyfikacją od pracodawcy. Ale perspektywa otrzymywania wyższej pensji działa na krótką metę. Jeśli poza pieniędzmi, osoba zatrudniona nie otrzymuje wsparcia chociażby w postaci pochwały za dobre wyniki, efekt euforii będzie krótkotrwały.

Jest natomiast inna forma motywująca pracowników, która działa jak mało co. Tym magicznym złotym środkiem jest karta sportowa. Możliwość udania się na dowolnie wybrana siłownie, zajęcia taneczne, sztuki walki czy basen – stanowią dla każdego posiadacza takowej karty ogromne możliwości. Nie dość, że karta nie ogranicza wyboru placówki, do której musimy chodzić – możemy wybrać sobie siłownię pod domem. Karta pozwala na spróbowanie każdej dyscypliny sportowej, na którą być może nigdy byśmy się nie zdecydowali.

No dobrze, ale dlaczego ma to być najlepsza możliwa opcja motywowania w organizacji?

Nie chodzi tutaj wyłącznie o świadome motywowanie pracownika. Tutaj w grę wchodzi element uzależnienia – od aktywności fizycznej. Podczas sportu wydzielają się bowiem endorfiny – hormony szczęścia, które nie pozwolą nam przestać ćwiczyć. Uzależnienie od szczęścia jest zbyt silne. w Pelplinie się to doskonale sprawdza – warto sprawdzić u siebie.

Oznaczone , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *