Informacja dla pracodawców oraz osób poszukujących pracy w Redzie

Sytuacja na rynku pracy w powiecie wejherowskim, do którego należy Reda, na tle całego województwa wypada nie najgorzej. Stopa bezrobocia na poziomie 8,6% to prawie dwa razy mniej niż stopa bezrobocia wynosząca 15,8%, która występuje w powiecie nowodworskim. Statystyki pokazują, że praca Reda nie jest dostępna dla każdego z mieszkańców. Na 1000 mieszkańców aktywnych zawodowo jest ok. 100 osób. Mając na uwadze powyższe, Stowarzyszenie Dzieło Pomocy Rodzinie we współpracy z Urzędem Miasta Redy, stworzyli projekt, nazywający się “System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w Powiecie Wejherowskim I”.

Do udziału w projekcie zaproszeni są zarówno osoby bezrobotne, jak i firmy chcące zatrudnić pracowników. Bezrobotni mieszkańcy Redy, którzy pozostają bierni zawodowo w tym osoby niepełnosprawne, niezależnie od wieku mogą skorzystać z różnych form wsparcia. Program umożliwia bowiem udział w bezpłatnych szkoleniach zawodowych i kursach doszkalających, pozwalających odbyć płatny staż. Po przejściu szkolenia oraz stażu docelowo ma zostać im złożona oferta pracy.

Wszyscy pracodawcy natomiast, którzy są gotowi zatrudnić stażystów, mogą liczyć na wsparcie z zakresu pośrednictwa zawodowego, umowę współpracy w zakresie stażu, opłacenia szkolenia dla stażysty oraz finalnie sfinansowanie stażu. Ponadto organizatorzy gwarantują zwrot kosztów dojazdu oraz zapewniają opiekę dla dzieci.

Oznaczone , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *