Ilość skupisk miejskich a stopa bezrobocia

skupiska miejskieWojewództwo pomorskie stanowi około 6% powierzchni całej Polski. Bezrobocie jest na tym obszarze dość niskie, a może to być spowodowane tym, że większość tego obszaru to skupiska miejskie. Takie skupiska aglomeracji zawsze pozytywnie wpływają na ilość miejsc pracy oraz na ilość zatrudnionych osób.

Aktywni młodzi i programy dla bezrobotnych

Politechniki i uniwersytety w województwie przyjmują umiarkowaną ilość studentów. Ma to również wpływ na to, że województwo cieszy się dość małym zainteresowaniem ze strony studentów z innych regionów Polski. Częściej na uniwersytetach spotkamy osoby zameldowane najdalej w Starogardzie Gdańskim. To dobrze, ponieważ miasta nie są przeludnione, nie ma kłopotu z mieszkaniami dla wynajmujących, ani dla osób chcących je kupić.

Morski klimat sprzyja rozwojowi turystyki – to również ma wpływ na rozwój gospodarki. Turyści za każdym razem nie tylko korzystają z dobrodziejstw plaży i morza, ale również kupują w lokalnych sklepach i zamieszkują czasowo w lokalnych apartamentach i hotelach. Na szczęście – nie tylko sezonowo.

Oznaczone , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *