Expose managera – przedstawienie się

Jednym z zadań, z którym musi zmierzyć się kierownik, kiedy ma zarządzać nowym zespołem pracowniczym, jest wygłoszenie expose managera. Polega ono na przedstawieniu siebie, jako osoby, która ma pełnić funkcję kierowniczą, przedstawieniu wartości oraz określeniu zasad, jakie mają panować w zespole. Co ważne, zasadom mają podlegać zarówno pracownicy, jak i manager. Każdy ma być traktowany sprawiedliwie – tylko wtedy ustalenie zasad ma sens.

Pierwszy etap expose – przedstawienie siebie jako kierownika

Jest to pierwszy sygnał, jaki manager wysyła do swojego zespołu. Niezależnie od tego, czy kierownik ma zarządzać zespołem odziedziczonym po innym kierowniku, czy zbudował nowy zespół – osoba, która ma pełnić funkcję managera musi powiedzieć w kilku zdaniach kim jest. Fajnym pomysłem jest opowiedzenie krótkiej, acz ujmującej historyjki, którą warto sobie zawczasu przygotować. Pamiętajmy – pierwsze dobre wrażenie można zrobić tylko raz.

Storytelling – ujmij swoją historią słuchaczy

Storytelling to nic innego, jak umiejętność budowania relacji z odbiorcami naszego przekazu. Nie od dzisiaj wiadomo, że poprzez emocje najlepiej docieramy do ludzi. Metody wpływania na emocje doskonale zdają egzamin podczas rozmów kwalifikacyjnych. Dzięki nim rekruter jest w stanie dowiedzieć się co tak naprawdę piszczy w duszy kandydata do pracy. Nawet jeśli dana osoba wysłała piękne CV w odpowiedzi na ofertę pracy w Redzie, to i tak podczas spotkania rekrutacyjnego wszystko wyjdzie na światło dzienne.

Oznaczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *