Duża szansa rozwoju dla dzieci i młodzieży w Czarnej Wodzie

Powiat starogardzki, do którego należy Czarna Woda, ma niewielki poziom bezrobocia – 7,2% wynosi stopa bezrobocia. Piękno tutejszej przyrody, stanowi cel turystyczny urlopowiczów, pragnących odpocząć. Dlatego niewielkiej powierzchni miasto – niecałe 10 km², główne źródło rozwoju gospodarczego upatruje głównie w sektorze hotelarsko-gastronomicznym.

Niemałe wyzwanie stoi przed młodymi mieszkańcami, ponieważ praca Czarna Woda wiąże się przeważnie z pracą w sprzedaży i usługach regionalnych. Liczba miejsc pracy jest ograniczona. Nie ma również pewności, że po ukończeniu edukacji szkolnej, młode osoby dostaną pracę – zwłaszcza taką, w której będą mogły realizować się zawodowo.

Gmina Czarna Woda chcąc zapewnić rozwój dzieciom i młodzieży zorganizowała projekt “Dobra Edukacja”. Projekt ma na celu zwiększyć poziom kształcenia oraz rozwinąć talent i uzdolnienia, które drzemią w młodych. Nauczyciele mogą liczyć na dofinansowanie nowoczesnych metod nauczania. Uczniowie otrzymują środki finansowe na rozwój związany z przyszłą ścieżką kariery zawodowej. Wsparcie finansowe przewidziane jest również dla rodziców uczniów, w zakresie wzmożenia działań edukacyjnych i rozwojowych. A wszystko po to, żeby młodym osobom ułatwić wejście w życie zawodowe. Projekt ma wartość bliską miliona złotych. O środki z budżetu projektu, mogą ubiegać się wszyscy mieszkańcy. Część pieniędzy z pewnością zostanie przeznaczona na wyposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt edukacyjny, m.in: tablety, komputery, sprzęt laboratoryjny, interaktywne tablice a nawet mikroskopy wyposażone w kamery.

Oznaczone , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *