Czy planujesz długo pracować w danej firmie?

Każdy z nas ma pewne indywidualne postrzeganie stażu pracy. Dla jednego 2 lata spędzone u jednego pracodawcy w Debrznie to długi okres, dla kogoś innego długim stażem pracy u jednego pracodawcy będzie 5 lat i więcej. Nawet podczas ubiegania się o pracę, jesteśmy oceniani pod względem stażu pracy w danej firmie. Pracownik, który zmieniał pracodawców jak rękawiczki nie wygląda dobrze w oczach przyszłego pracodawcy.

Jeśli maksymalnie parę miesięcy zagrzałeś miejsce w danym przedsiębiorstwie, to możesz być pewien, że zostaniesz zapytany o powód tak częstych zmian miejsca pracy. Nic dziwnego, w końcu pracodawca chce wiedzieć, co robiłeś nie tak. Ciężko będzie przekonać rekrutera do tego, że to z poprzednimi pracodawcami było coś nie tak, jeśli tych pracodawców było kilku. Jeśli w każdym z przedsiębiorstw w Debrznie pracodawca z Ciebie rezygnował, to ciężko będzie Ci udowodnić na rozmowie rekrutacyjnej, że jesteś wartościowym pracownikiem, którego warto zatrudnić.

A co jeśli na spotkaniu rekrutacyjnym padnie pytanie: “Jak długo zamierza pan pracować w naszej firmie”? Jeśli twój życiorys zawodowy udowadnia, że u każdego z dotychczasowym pracodawców przepracowałeś min. 1,5 roku, to rekruter dużo bardziej będzie skłonny uwierzyć ci, że i w tej firmie planujesz  dłużej zabawić. Dlatego tak ważne jest, aby w danym miejscu pracy zagrzać miejsce na trochę dłużej niż parę miesięcy.

Oznaczone , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *