Aktywność zawodowa ludności w województwie pomorskim

aktywność zawodowaWojewództwo pomorskie cieszy się od wielu lat dość dużą ilością młodych, pracujących osób. Na przestrzeni lat 2006 – 2016 ich liczba wzrasta systematycznie i dziś wynosi około 46% więcej niż w latach ubiegłych. Są to osoby w wieku 15 lat i więcej, które podejmują aktywność zawodową dość szybko z różnych powodów – jedni z konieczności, inni z wyboru.

Programy aktywizujące młodych w województwie pomorskim

Między innymi w miejscowości Sztum oraz wielu innych miejscach, mamy do czynienia z sytuacją, gdzie młode osoby chętnie migrują do większych miejscowości, choćby w miesiącach wakacyjnych, aby zarobić swoje pierwsze pieniądze. Takie dążenie do samodzielności jest bardzo pozytywnym zjawiskiem w tych czasach. Poza tym w późniejszych latach takie osoby o wiele chętniej w razie pomysłu na biznes, zgłaszają się do Urzędów Pracy, aby pozyskać środki, które pomogłyby im w rozwoju swojego pomysłu.

Urzędy pracy z kolei chętnie pomagają młodym przedsiębiorczym, aby jak najszybciej mogli rozpocząć działalności swoich firm lub innego rodzaju  zatrudnienie. Dzięki obopólnej współpracy, wszystko jak widać działa bardzo dobrze.

Oznaczone , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *